Nové kontakty, kde naleznete další moje věci:
nebo sledujte facebook:

letní tábor

7. října 2011 v 22:51 | Abigaill |  téma týdne
Život bez elektřiny, zajímavé.
Byly doby, kdy jsem to dokonce vyhledávala, jezdila na šílené skautstké tábory (teď nic ve zlém, ale když se myjete tři týdny jen v potoce a vaříte si na kamnech, které si nejdříve musíte uplácat z bláta, rozhodně jim pak můžete říkat šílené) a jako malá jsem to dokonce milovala. Byl to způsob se dostat od civilizace, od večného shodu a strávit začátek prázdnin, jinak a netradičeně, nezapomunetelně.
Když jsem byla starší, vždycky mě napadlo, a zvládnu to ještě vůbec? Nemít zapnutý telefon, nemoct se podívat na internet, na mail na facebook, na nový film? A zvládla. Vždycky a nadšeně, skoro mi to ani nepřipadalo, protože na tom byli všichni ostatní stejně. Neviděla jsem ty ostatní, ve městech, co se hnali za něčím, co nespustili oči od displejů, co by bez mcdonalda umřeli hlady. Byla jsem tam jen já a kamarádi, večer jsme si povídali a nemuseli jsme se dívat na velkolepé filmy, stačili jsme si jen tak, obyčejně.
Jsem ráda, že jsem toho mohla být součástí, i když jen na pár týdnů, že si ještě dokážu představit život bez elektřiny, bez sjednaných schůzek na poslední chvíli, bez mikrovlnky. I když, po pravdě řečeno, čtení při svíčce není o nic lepší, než drkotání zubů ve stanu, když si nemůžete přitopit, stejně jako rozteklé máslo, když si ho můžete dát ochladit tak akorát do potoka...(ale to jen tak na okraj :) )
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama