Nové kontakty, kde naleznete další moje věci:
nebo sledujte facebook:

Nemožné je mé druhé jméno

9. listopadu 2011 v 22:53 | A. |  téma týdne
Vlastně jsem nic na toto téma psát nechtěla, napadlo mě, co bych taky tak psala? Nějakou úvahu, co všechno je nemožné? A tak jsem to zavřela a šla jsem se raději dívat na seriály, místo toho, abych dělala něco produktivního, nedej bože, abych třeba dělala něco pořádného, jako se učila nebo podobně.
A teď jsem tady znovu. Nemožné. Když jsem se nad tím zamyslela, vlastně to popisuje mě. Můj život, mé chování, mé přátele. Já jsem nemožná, celý svět je nemožný a jakmile jsem si uvědomila, řekla jsem si, proč bych to nenapsala?
Nemožné. Je to k popukání. Mám jeden velký sen (nebo možná i víc, ale tenhle je už tak dlouho se mnou, že je největší) a to sice, aby mi někdo vydal knihu a já na tom zbohatla. Možná je to tím, že jsem prakticky vyrostla na Harrym Potterovi, možná je to tím, že už přes pět let sem tam něco píšu a kamarádi říkají, že je to vážn dobré, ale ruku na srdce, něco takového, jako vydání knihy pro neznámou autorku, která by na tom vydělala něco víc než nic, to je nemožné.
Škoda, protože pokud by se mi to někdy vyplnilo, už nikdy by nebylo nic nemožné. Aspoň pro mě ne. Nebo aspoň myslím.
Možná si to jen nalhávám, vlastně to vůbec není nemožné, jen nemám patřičně ostré lokty a nedůvěřuji si natolik, abych otravovala nakladateství a někoho tam nahoře přesvědčila, že je to vážně trhák.
A to je jen sen. Když napíšu špatně test, říkám si, že je nemožné, abych tu pitomou školu dostudovala, když se se mnou rozejde přítel, říkám si, jak je možné, že si někdo našel opravdickou lásku? A co teprve, když vám kamarádka vrazí kudlu přímo do srdce, zničí všechno o čem jste si myslely, že se tomu nic nemůže stát, co pak, je možné si najít někoho podobného, kdo vás nezradí?
A když vám umře někdo blízký? - Pak se svět zboří a vy si nedokážete představit, že by bylo byť jen trochu možné, aby se všechno vrátilo zpátky, tak jak to bylo, když jste nechtěli nic změnit. Když jste byli naprosto šťastní.
Nemožné. Co je nemožné a co je jen strach, že něco nedokážete?
Co je pro jednoho nemožné, druhý hravě zvládne.
Co to o nás, co to o mě, vypovídá?
Raději nepřemýšlet....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lee Lee | Web | 10. listopadu 2011 v 10:17 | Reagovat

Pěkná uvaha :)

2 Veu Rů Veu Rů | 10. listopadu 2011 v 10:23 | Reagovat

Krásný článek! :)
Myslím si, že právě situace, když nám někdo zemře, když nás někdo podrazí, jsou ty, ve kterých je nemožné se vrátit do původního života. Vždycky nám v něm totiž bude něco bez té dotyčné osoby chybět.

3 abigaill abigaill | 11. listopadu 2011 v 0:36 | Reagovat

Jsem ráda, že se líbilo, snad mě příště napadne znovu něco, co má hlavu i patu...:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama