Nové kontakty, kde naleznete další moje věci:
nebo sledujte facebook:

Řekněte mi, kdo se nikdy z vás neschoval pod maskou ani na vteřinu

8. prosince 2011 v 23:24 | A. |  téma týdne

Když jsem si přečetla téma týdne, musela jsem zasmát. To jako vážně? To jako vážně mám polemizovat o tom, co děláme všichni?

Ale musím se přiznat, že jako úplně první, hned po tom, co mi proběhlo hlavou, že snad neznám nikoho, kdo by se neschovával alespoň pod malinkatou masku, tak mě napadlo: Fantom opery. Tam je to přeci tak krásné, že někdo, kdo nemůže předstoupit před ostatní má tak dokonalý hlas, tak perfektní v jednom směru, až se tají dech a přesto, lidé ho jen spatří a hned ho zaškatulkují. Jak mu to můžeme mít za zlé, že nechce předstoupit se svou skutečnou tváří? Jak to můžeme mít za zlé ostatním, co třeba nemají zjevnou vadu na kráse, ale oni sami vědí, že jsou tak moc výjimeční, že by je společnost nepřijala, a právě proto si vytvoří masku, která je má skrýt před neznámými jedinci, masku kterou odryjí jen nejbližším a pokud to oni zvládnou, pak ano, pak jsou ti praví.

A pak, ti co nás přijmou, jsou princové v lesklé zbroji, nebo zbabělci, co ještě neukázali na své chyby za maskami? A co pak, když se odkryjí a my nejsme schopni zapomenout, co chceme nevědět? Co když jizvy pod maskou jsou moc hluboké a my sami, na vlastní oči zjistíme, jak moc jsme milovali masku, ale samotného člověka nemůžeme?

Nevím proč, ale prostě nedokážu odsoudit lidi, kteří si to na světě zjednodušují, kteří chtějí zapadnout a pokud si k tomu musí vytvořit masku, já proti tomu nic nemám. Vlastně znám jen hodně málo lidí, co by se za nic neschovávali, ať už myslím postoje, vzletná slova, gesta a činy, nemůžu je zavrhnout, protože i já jsem se mnohokrát uchýlila k nezbytnému. A pokud žijeme moc dlouho pod maskou, nestane se nám maska naším obličejem? Naším skutečným názorem, nám skutečným přesvědčením? Naším životem? Co když je maska tak moc přesvědčivá, že ztrácí hranice mezi realitou a přáním? Co když jsme zapadli tak hluboko, že nám není pomoci? Jsme k odsouzení?

Ne.

Nejsme.

Jsme jen lidé a ti nejsou neomylní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bett. Bett. | Web | 9. prosince 2011 v 0:46 | Reagovat

Souhlasím .. každý je pod ní .!

2 vestec vestec | Web | 12. ledna 2012 v 14:00 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama