Nové kontakty, kde naleznete další moje věci:
nebo sledujte facebook:

Velikonoce 2012

11. dubna 2012 v 23:14 | a. |  téma týdne
Musím říct, že jsem se na svátky jara celkem těšila. Pět dní volna, bude hezky, kytičky porostou, budeme grilovat a slunit se venku… Jo jo, to byla hodně naivní představa.
Velikonoce trávíme tradičně s mou rodinou na chalupě v Krušných horách, grilujeme, opalujeme se, nasáváme čerstvý vzduch, ale letos…Nějak to nevyšlo. Začalo to tím, že nejela moje sestra a to samo o sobě mě mělo varovat, abychom si s kamarádkou našli jinou tradici, než jet na chalupu, kde s námi budou i moji tři bráchové, podotýkám, že nejmladšímu jsou dva roky. Jenže my i přesto jeli, tradice je tradice.
Sněžilo.
Já a moje kamarádka jsme měli jen jarní bundy a tenisky, zato rodiče vyrazili na lyže a nechali nám na hlídání kluky. Celkově vzato, jsem jen nechala popálit dvouletýho kluka, odřela jsem mu hlavu a vytvořila mu novou bouli. Ostatní to přežili v pohodě, pokud nepočítám sebe, která si odnesla modřinu velkou jako deseti koruna (možná i větší), která je momentálně jasně žluto zelená.
Další den jsme odpočívali, nebo jsme to měli v plánu, ovšem táta řekl, jestli s ním nepojedu kupovat pomlázky, přeci jen tři kluci a táta a ani jedna pomlázka? A tak jsme jeli do nejbližšího městečka, kde ale ouha… žádná pomlázka.
A tak se z našeho původně půlhodinového výletu stal dvouhodinový a my jeli od města k městu a hledali nějakého dobrodince, který by prodával pomlázky… nakonec Globus Chomutov nezklamal.
No a když jsme se konečně dostali k barvení vajíček, docela jsem se těšila. Nemůžu říct, že bych byla nějaký umělec nebo se v tom nějak zvlášť vyžívala, to ne, ale jednou za rok na ty vajíčka ty kytičky z vosku ráda načmárám.
Ovšem, ne letos.
Vosk nám netekl, pak zase moc. Když se zdálo, že jsme na to konečně přišli, tak jsme převrhli lžíci, na které jsme vosk tavili a museli jsme začít znovu. Nakonec jsme to vzdala po dvou neúspěchách a zbytek jsem hodila jen do barvy.
A v pondělí ráno?
Skoro jsem se až bála výprasku, ale jeden brácha to úplně sabotoval, druhý dva byli ještě moc malý, tak mě spíš tou pomlázkou hladili, než mlátili a táta už má dost rozumu, aby mi neudělal jelita.
Takže letošní Velikonoce?
Už se těším na další, ale rozhodně doufám, že budou lepší než ty letošní ;).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 europe-girl europe-girl | 11. dubna 2012 v 23:47 | Reagovat

Tomu se říkají ''Crazy'' velikonoce :))))

2 Michal Ernat Michal Ernat | Web | 12. dubna 2012 v 18:36 | Reagovat

ano, hezké velikonoce :) . pěkný článek.

3 fantasy-sky fantasy-sky | 15. dubna 2012 v 18:59 | Reagovat

Ahoj,
dáš mi prosím hlas:
http://songs-zpevacky.blog.cz/1204/1-kolo-sonfilm
Most do země Terabithia Sheila
Díky moc

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama