Nové kontakty, kde naleznete další moje věci:
nebo sledujte facebook:

Chvilka nepozornosti

21. července 2012 v 10:11 | A. |  příběh na pokračování

Stále se hodně rozhlíželi kolem, ale i tak si začali povídat o věcech, o kterých by se Boris bavil výhradně za zamčenými dveřmi.
"Nezdá se mi, že by se to někam pohnulo. Hynek jen slibuje a skutek utekl. To bylo pořád řečí, jak pohne světem, jak se nenechá dál utlačovat a my jsme byli ještě větší naivové než on, když jsme mu na to skočili."
Muži kolem stolu zamručeli, někteří souhlasně, jiní pobouřeně.
"Říkám vám," pokračoval muž, který byl otočený k Borisovi zády, takže viděl jen jeho holou hlavu a prsty s masivními zlatými prsteny, jak s nimi mává nad stolem, "pokud to chceme někam dotáhnout, musíme se ho zbavit a najít si pořádnýho hřebce, ne takovou plečku jako he Hynek. V první řadě vůbec nechápu, že jsme si na něj v vsadili. Mělo nám to být jasný od začátku, že to daleko nedotáhne."
Stařec, kterého viděl Boris jako první se ošil na své židli. "Nepřeháněj Klerenci. Dal nám prostory, zbraně, dokonce i nějaké vesmírné lodě, kluzáky a je s námi mnohem víc lidí, než jsme si troufali doufat. Možná se mu teď nedaří, tak jako před pár měsíci, ale pořád má v zásobě pár trumfů, o tom nepochybuji."
Nad stolem zavládlo ticho a všichni se přeměřovali pohledy, dokud se děvče, co jim doneslo korbely piv zase nevzdálilo. Boris pauzy využil, trochu si přesedl a napil se zhluboka hořkého piva.
"Ne," zavrtěl hlavou Klerenc. "Už ho dál podporovat nebudu. Slíbil mi, že do tří měsíců od dne, kdy ho začnu podporovat bude sesazena imperátorka Nelli III. a nezdá se mi, že by to do týdne mohl uvládnout. Ukrývá se někde v noře a bůhví, co vymýšlí."
"Klerenci," snažil se ho konejšit teď druhý stařec, ten co seděl přímo proti Borisovi, "Marvin má pravdu. S ním jsme pokročili tak, jako s nikým před ním. Nemůžeme pořád donekonečna měnit naše velení, vojáci z toho mají zamotané hlavy, neprospívá to ani naší organizaci, ani naší věci. Dej mu ještě šanci."
"Navíc," podotkl Marvin, "kde chceš sehnat někoho stejně schopného a zapáleného? I Hynka jsme scháněli několik týdnů, možná i déle. Když ho odstřihneme odvede si sebou své věrné a možná bychom se pak dost nepěkně divili, kdo by nám vlastně zbyl."
Klerenc si odfrkl. "Čím dřív se ho zbavíme, tím méně škody napáchá. Už ho nechci, je to moje konečné slovo." Podíval se na dva stále mlčící muže, jeden z nich byl mladý, Boris uvažoval, jestli už mu bylo alespoň 25, ale moc na to nevypadal. Druhý byl přibližně stejně starý jako Klerenc, měl podlité oči krví a třásla se mu pravá ruka.
Starší muž promluvil jako první. "Jsem s Klerencem. Vždycky jsem byl a zatím mi to nic špatného nepřineslo. Věřím jeho instinktům, a pokud říká, že nám Hynek už neposlouží, pak mu věřím."
"Takže je to dva proti dvěma." Shrnul očividné Marvin. Všichni se obrátili na mladíka, který hlasitě polkl, ale namísto odpovědi se podíval přímo na Borise.
A ten věděl s naprostou jistotou, že propásl svoji jedinečnou šanci se odsud dostat nepovšimnut.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama