Nové kontakty, kde naleznete další moje věci:
nebo sledujte facebook:

Léčitelka

3. července 2013 v 16:34 | a. |  povídky a nápady
"Potřebuju pomoc," ztěžka vydechl a posadil se na jedinou židli, která v místnosti byla, když nepočítal to, kde seděla ona. prý bla léčiteka, nevěřil tomu, ale jinou šanci už neměl.
"A kdo ne?" ani nevzhlédla od počítače.
"Já ale vážně," rozkašlal se dusivým kašlem a trvalo snad tři minuty, než se uklidnil natolik, aby mohl zase sedět potichu. Podíval se na ní s nadějí, že jí upotal, ale dál něco psala.
"Prosím," jeho hla se změnil na tón šmirgl papíru, potřeboval se napít, ale nebylo čeho.
"Fajn," odhrnula si vlasy z čela a konečně se na něj podívala. Byla mimořádné krásná, někoho takového potkáte jen párkárt za život, nebo taky vůbec ne. Kdyby mu nebylo tak zle, možná by se o něco pokusil. Možná, že kdyby ho doopravdy vyléčela, mohl by jí poděkovat, někam jí pozvat, mohl by... jeho myšlenky přerušil další zácvaht kašle.
Pomalu vstala a začala si ho prohlížet a když se ho dotkla, kašel zázračně přešel. Bylo to, jako kdyby se po dlouhé době konečně mohl nadechnout. Jako kdyby se přestal topit.
Obdivně se na ni podíval.
"Asu jsem se zamiloval," prohlásil s úsměvem.
Zvonivě se zasmála a přejela mu konečky prstů po rameni.
Zachvěl se. Nic podobného už léta necítil, nemoc ho připravila o veškěré radosti života a tohle bylo...neco neuvěřitelného. Něco nepopsatelného.
Ještě víc roztáhla úsměv a on uviděl tesáky. "A teď k léčbě."
Prakticky neviděl pohyb, kterým se dostala tak blízko, že se mu zakouslala do krku. Chtěl vykřiknout, ale po těle se mu rozlila eufórie.
Odtáhla se. "Sestřička s vámi vyřídí účet a objedná vás na další prohlídku." kapesníkem si otřela ze trů krev a vydala se zpátky k počítači.
Nechápal, co se stalo. "Ale co...?"
"Nashle."
Přikývl a vydal se do vedlejší místosti, kde se na něj usmívala sestřička. Když za sebou zavíral dveře, ozvalo se za ním strašlivé kašlání. Naskočila mu husí kůže. Chtěl se vrátit, ale sestřička mu to nedovolila.
"Bude v pořádku?"
Pokričla rameny. "Tu samou otázku si kladu pokaždé, když přijme někoho nového. Tak pojďte, tady už nic nezmůžete."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama