Nové kontakty, kde naleznete další moje věci:
nebo sledujte facebook:

Knižní bezdomovci

31. srpna 2013 v 16:00 | a. |  téma týdne
Aragorn.
Pro ty, co Vám nic neříká toto jméno: Pán Prstenů. Pořád nic? Tak jinak: Tato postava byla vymyšlena pane Tolkienem a říká si hraničář. Je to muž, zapáchající, zarostlý, doslova bez majetku, co teoreticky spravuje hranice. A je tak spokojený, sám si to vybral. Ovšem, to by nebyla správná knížka, aby v tom nebyl zvrat a one pak nestal králem...omlouvám se případné spoilery ;)
Eragon.
A hned mě napadá další postava z knížky, tentorát od pana Paolini, o statečném mledém muže, jedzci na drakovi, kterému ale vypálí jeho rodný dům na popel, zabijí mu rodinu a on zůstane sám, nezajištěn a všemi opuštěn...nebo počkat, nebylo to jinak?
Harry Potter.
Jasně, mohli byste namítnout, to přeci není bezdomovec! A já říkám, že není? Svým způsobem...jasně, ten je zajištěný, má kouzelnické zlato, chodí do školy, nesmrdí, ale když se nad tím zamyslíte, má vlastně domov? A slovo bez-domovec, no skoro přesná definice, ne?

Dívka mě bohužel právě teď žádná nenapadá, ale jsem si jistá, že když s epodíváte do svých knihovniček, ať už virtuálních nebo domácích, tak tam jistě najdete dívku, nebo ženu, která opustila domov a vydala se na dobrodružství s nejistým koncem, bez majetku, bez možnosti se vrátit a která se zas tak často nemyje ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama