Nové kontakty, kde naleznete další moje věci:
nebo sledujte facebook:

Město nebo vesnice?

17. září 2013 v 19:08 | a. |  téma týdne
Není vesnice, jako vesnice.
Nepopírám, že když projíždíte vesničkou jako vystřiženou z Ladovy knížky, řeknete si, to je kouzelné místo, tady se musí žít jako v pohádce, ale upřímně řečeno, kolik takových vesnic znáte? Já moc ne a musím říct, že nic idylického na tom, bydlet na vesnici nevidím. Vlastně si to nedokážu ani trochu představit, všechna ta dřina a lopotění se, do obchodu daleko, natož nějaké kulturní vyžití...ne, nic pro mě.
Ale sebekriticky přiznávám, že jsem nikdy na vesnici nežila a snad ani žít nebudu. Stačila změna z Prahy do Českých Budějovic a i přes to, že Budějovice rozhodně nepatří k nejmenším městům, v porovnání s Prahou bych přísahala, že je to ta největší díra po granátu na mapě. Každý zná každého, nemůžete jít po ulici, niž byste nepotkaly známou tvář, v pátek si nesednete do žádné hospody, protože na to nemají kapacity, zatímco jiné dny (dobře, možná krom soboty) sedíte samy v lokále.
Takže co se mě týká, není vesnice jako vesnice a záleží na tom, jak to lidé vnímají, jestli rádi žijí v malé komunitě nebo dávají přednost anonymitě města, jestli mají rádi vlastní produkty práce nebo raději popojedou do supermarketu, kde mají všechno po ruce a bez práce, nebo jestli bydlí raději na statku s pecí či v luxusním bytem s výhledem na město. Je to otázka vkusu a pro mě je město jasnou volbou...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama