Nové kontakty, kde naleznete další moje věci:
nebo sledujte facebook:

Facebook

14. listopadu 2013 v 13:49 | a.
Také si pamatujete okamžik, když jste se dozvěděli o novém fenoménu facebook? Já tenkrát neměla ani ponětí o tom, co to vlastně je a po pravdě řečeno, nemám ponětí do dneška.
Vážně, moje první reakce, když mi kamarádka říkala, abych si založila profil, zeptala jsem se: "a k čemu to je?" A odpověď byla taková mlhavá, že můžu sdílet fotky - ale já se nerada fotím, že můžu rychleji komunikovat s ostatními - mám mobil, mail, icq, nakonec řekla, že to má každý.
A tak jsem se přidala na facebook. Nejsem moc aktivní uživatel, v životě jsem tam nepřidala fotku, mé statusy jdou napočítat na prstech jedné ruky a ano, používám jejich chat, protože nikdo v dnešní době nic jiného, nebo co se týká mých známých, nepoužívá. Jediné, co využívám je šmírování ostatních, těch co tam něco sdílejí a je pravda, že je to občas celkem zábava.
A proč tam stále jsem? Protože teď už se vás kluk nezeptá na telefon, ale na jméno na facebooku, aby se s vámi spojil, nikdo mi neposílá maily s materiály do školy, ale jde to přes facebook, dokonce se musím přiznat, že mi nasdílení příspěvku ohledně toho, že se příště píše test zachránilo nemálo nepříjemností.
Za těch několik let, co jsem uživatelem jsem do tohoto média moc nepronikla, stále naražím na nové prvky, které jsem nikdy před tím neviděla a ani nevím, k čemu jsou dobré.
A teď jsem nucena je používat, naučit se s nimí, protože se chci zviditelnit v moři internetu. Dlouho jsem přemýšlela, jak oslovit co nejvíce lidí, aniž bych za to platila a samozřejmě, první na ráně je facebook. Jeho velká síla, každý tam je, každý na mě může narazit. A tak jsem si založila stránku, já která jsem ani nevěděla, jaký je rozdíl mezi stránkou a profilem.
A bylo to. Nahrála jsem si obrázky, první příspěvky a jako závislák koukala, kdo to olajkuje, ale nic. A tak se snažím přijít na to, jak docílit toho, aby si mě lidé všimli. Ano, facebook je zdarma, ale možná právě proto je zahlcený, lidé nechtějí, aby na ně pořád vybíhala nějaká reklama a nebo jsou to lidé jako já sama, kteří to mají jen proto, že to mají ostatní.
Možná jsem přeci jen zvolila špatnou cestu, co třeba twitter? Nebylo by to pro mě lepší? Nebo jiná sociální síť? Umím si najít followery? Umím napsat jen krátké a výstižné tweety? Je vůbec někdo na twitteru?
Kdo ví, ať odpoví...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama