Nové kontakty, kde naleznete další moje věci:
nebo sledujte facebook:

Moji "oblíbení" učitelé

7. listopadu 2013 v 17:48 | a.
Chodím na Vysokou školu, po pravdě už na třetí, takže mám docela dobrou představu o tom, jak to na takové škole chodí, co do toho očekávat nebo naopak, co určitě nepotkám.
Každá z nich měla nějaké své chybičky, asi jako všechno na světě, někde jsem nerozuměla látce, někde byly moc těžké zkoušky, jindy mi zase nesedl učitel nebo spolužáci. Pointa je v tom, že jsem toho zažila už poměrně dost, potýkala jsem se s rúznými systémy, ale až na nejnovější škole, kde právě studuji, mě namíchli, že jsem přemýšlela, že vážně skončím.
Nemyslím si, že když chodím na Vysokou školu, že by to měla být procházka růžovým sadem, to ani náhodou, měla bych tam chodit, abych se něco naučila. Ano, to je jistě pravda. Problém je v tom, jak by se to mělo učit.
Měla jsem už stovky učitelů a až v letošním semestru jsem naprosto znechucena (nebo si to jen pamatuji, protože je to čerstvé). Každopádně z hesel jako: "test je pro vás, být to na mě, tak žádný psát nemusíme," nebo "když jsem se vám podřídila s těmi prezentacemi, tak vy mi vyhovíte s tím, že budeme každý týden psát test," se mi doslova dělá špatně a ježí se mi chlupy na zátylku.
Ne, vážně nejsem blázen a nechci mít prezentace před celou třídou, děkuji pěkně, ale podle zmíněného vyučjící je to jeho dobrá vůle pro nás, že můžeme. Pro něj je to jen práce navíc a on to nevymyslel, je to prostě dáno osnovami předmětu. Jenže my si to taky nevymysleli, tak by si mohla odpustit, že je to milost pro nás.
Nebo s tím testem. Průběžný test má být na 15 bodů a ona nám řekne, že nám dá už závěrečný test, abychom si to na něm vyzkoušeli. Fajn, proč ne, ale kolik asi těch bodů dostaneme? Na to přeci nezáleží, vždyť je to test pro nás, ona by ho s námi ani psát nemusela...
Nemůžu si pomoct, ale tohle bylo na mě dneska trochu moc, věřím, že každý má nějaké "super" učitele, jen jsem to musela nějak ventilovat, jinak by mě mohli dotyční vyučující "pro mě" taky vyhodit za drzost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama