Nové kontakty, kde naleznete další moje věci:
nebo sledujte facebook:

The Selection

18. února 2014 v 10:26 | a. |  Recenze
Kniha, která mě nejprve dostala svou obálkou, a když jsem si přečetla, o čem to má být, nezbyla žádná jiná možnost, než si jí přečíst a to i v angličtině. Ukázalo se, že angličtina není nijak zvlášť těžká, proto jsem knihu přečetla asi za dva dny, což bych považovala ještě před pár týdny jako zhola nemožné s mojí úrovní cizího jazyka.
Příběh podle shrnutí měl být o tom, že 35 krásných dívek bude bojovat o srdce prince, který si z nich vybere svou manželku, budoucí královnu země. Nebyla by to ale hlavní hrdinka, aby neměla nějaký problém a proto asi jako jediná uchazečka o prestižní místo v 35 vybraných, netouží ani po koruně, natož pak po samotném princi a to z jednoduchého důvodu: už svého milovaného má, a princ nevypadá nijak sympaticky. Nakonec se ale přihlásí na naléhání rodiny, i když sama nevěří, že by mohla být ze všech dívek z jejich země být vybrána právě ona…
Líbilo se mi to. Je snadné to číst, kniha odsýpá, je zábavná a lehká a nijak složitá a i přes to, že je všem jasné, že se nakonec přihlásí a bude vybrána, ničemu to nevadí a já jsem se nemohla dočkat, až se setká konečně s princem. Nebudu lhát o tom, že to nebylo předvídatelné, možná tam dokonce bylo pár klišé, ale popravdě řečeno, když si otevřete takovou knihu, co byste čekali? Já osobně bych byla skoro až zklamaná, kdyby to nebylo přesně v tom duchu, co jsem čekala.
Jediné, co v mých očích nemuselo v knize být, byly společenské kasty. Nevím, proč je to tak atraktivní, možná snaha udělat "zakázanou" lásku přes kasty a touha dívek dostat se výš, do vyšší společnosti. Dobře, dejme tomu, ale to rozdělení? Osmička jsou bezdomovci? Šestka sluhové? Pětka umělci, malíři, zpěváci a sochaři, kteří žijí z úst do úst, ale dvojka jsou modelky a zpěváci, co mají hity v rádiích? Nevím, tohle se mi moc pod kůži nedostalo a já bych to tam mít nemusela. Nebo alespoň ne, v této podobě.
Oh, a víte, jak se jmenuje hlavní hrdinka? America Singer a její láska Aspen… nic proti vlastenectví, ale co je moc, to je příliš…

I přes drobné nedostatky, už se nemohu dočkat, až si přečtu pokračovaní, a ano, i když je celkem jasné, jak to dopadne (pokud to tak nedopadne, budu vážně naštvaná), tak i přes to jsem zvědavá. Protože v některých knížkách jde spíš o tu cestu, než o výsledek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama