Nové kontakty, kde naleznete další moje věci:
nebo sledujte facebook:

Coming out

10. července 2014 v 20:37 | a. |  téma týdne
Vím, že se o tématu týdne hlasuje, takže mě to spíš překvapilo než cokoli jiného... protože anglické téma? Na českém serveru? Asi jsem staromódní, možná konzervativní, ale kdybych chtěla psát na anglická témata, myslím, že by se našlo spousty angických (amerických) serverů, kde by mi to rádi umožnily.

Možná by někdo mohl namítnout, že přeci jde o ten význam, ale musím se přiznat, že absolutně nechápu, co tím kdo chtěl říct. Možná jsem jen neznalá v angličtině (i když opakovaně čtu knihy v angličtině a možná právě proto se mi nelíbí to slovo vytržené z kontextu), ale nemyslím si, že bych byla sama. Myslím si, že spousty blogerů nejdřív muselo sáhnout po slovníku, aby vůbec vědělo, co to téma znamená...

Zatím jsem nečetla příspěvky ostatních a možná budu mile překvapena, jak to kdo uchopil, ale opět si nedokážu představit nic, co by mě k tomuto tématu napadlo. Ti z vás, co jsem zavítali už v minulosti vědí, že se většinou snažím napsat krátký příběh, něco na téma, případně, aby hrdina přesně řekl téma týdne. Jenže nevím, jak by vypadalo, kdyby se najednou postava uprostřed rozhodla, že řekne "coming out" a pak zase vesele pokračovala v českém dialogu...

Nechci tady odsuzovat téma týdne, jak jsem říkala, vím, že si ho čtenáři sami zvolili a v podstatě nemám nic ani proti angličtině, dokonce se snažím psát v angličtině, ale tady mi připadá, že se to nehodí.

Budu tedy doufat, že příští téma mi sedne lépe....;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Andy Andy | E-mail | Web | 11. července 2014 v 0:42 | Reagovat

na jednu stranu docela souhlasim, taky mě to celkem zmátlo a to nejsem zas až takový angličtinářský tele, říkám si, jak to asi berou mladší blogeři?
Doufám že nebudu jediná co na to napsala asi uplnou kravinu doooost pravděpodobně trochu od tématu.
Doufám že to bylo poprvé a naposledy, co bylo zvoleno nečeský téma, snad jsme češi, ne? (vážně tohle říkám zrovna JÁ co se čechům straní jak jen to jde? hmm zvlíštní)

2 C. C. | Web | 11. července 2014 v 1:45 | Reagovat

Řekla bych, že většina blogerů, která se ani trochu nezajímá o LGBT komunitu nemůže vědět,co to coming out je.
A vzhledem k tomu, že český překlad významu toho slovního spojení je moc dlouhý, homosexualita by asi homofoby v tématu týdne nejspíš moc nenadchla a něco jako "vylézt ze skříně" (coming out of the closet) nikomu nic neřekne, je podle mě tohle téma týdne naprosto v pořádku :)
Pokud chceš, psala jsem o tom článek, můžeš se podívat ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama